NUTRISANTE   ŽIVOVÁ PORADNA


Jsem přesvědčena o tom, že dnes tak často propagovaný zdravý životní styl není otázkou drastických diet a nadměrné fyzické zátěže ve fit centrech. Základem je opravdové jídlo a alespoň nějaký pohyb, např. v podobě pravidelné chůze!

A přesně v tomto duchu vedu také svou 

výživovou poradnu!

       Něco o doplňcích stravy.

Pokud konzumujete kvalitní a vyváženou stravu s dostatkem vitamínů a minerálů, není většinou ani potřeba využívat doplňků stravy. Mnozí z nás z různých důvodů ale nejsou schopni kýženého způsobu stravování docílit a v takovém případě jsou doplňky na místě. 

Nebudete-li chtít, bavit se o doplňcích nemusíme. Dnes už snad ale nikdo nepochybuje o tom, že jsou nanejvýš vhodné třeba při očistě střev! 

V případě zájmu spolu můžeme probrat nejen očistu trávicího traktu, ale i orgánových soustav pomocí doplňků, které Vás doslova postaví na nohy. 

Pracuji s doplňky, které navíc obsahují čisté 100%-ní esenciální oleje nejvyšší kvality! Tedy jejich účinek na zdraví je, troufám si říci, nepřekonatelný.

Navíc esenciální oleje mají detoxikační účinky a tedy zmiňované doplňky stravy Vás čistí a ani o tom nevíte!

V současné době připravuji Instagram zaměřený na esenciální oleje a doplňky. Na tomto místě na něj můžete  vbrzku očekávat odkaz.

Co nabízím jako výživový poradce?

Jednorázovou konzultaci

Pokud nemáte zájem o tvorbu výživového plánu "na míru", můžete mne kontaktovat s žádostí o nezávaznou konzultaci zdravého životního stylu.

Individuální výživový plán

Informace a jídelníčky běžně dostupné na internetu nepočítají s individualitou každého z nás (metabolismus, aktuální energetická potřeba organismu ve vztahu k fyzickému/psychickému zatížení organismu, zdravotní stav) a proto jsou naprosto nevhodné. Často mohou cestu k vysněné váze/postavě zkomplikovat či dokonce úplně zmařit.

Ke každému klientovi přistupuji individuálně a s odborností. Sestavím Vám výživový plán "na míru". Plán je navržen s ohledem na Vaše šance zhubnout, na Váš osobní cíl, zdravotní stav, rodinné dispozice a další hlediska. Neměřím však tělesné parametry (viz záložka "úvod"). Vzorový jídelníček popisuje pouze opravdové jídlo, žádné výživové doplňky. Ty jenom na vyžádání!

Co Individuální výživový plán obsahuje:

 • osobní údaje,
 • obecné zhodnocení zdravotního stavu (dle vyplněného dotazníku a pohovoru),
 • zhodnocení současné pohybové aktivity, doporučení změn,
 • komentář k Vašemu stávajícímu způsobu stravování,
 • stanovení optimálního energetického příjmu,
 • popis Vašeho osobního cíle a komentář,
 • výživová a stravovací doporučení,
 • komentář k pitnému režimu,
 • vzorový jídelníček.

Kontrolní konzultace

Pro úspěšné splnění Vašeho cíle (redukce, udržení váhy, podpora zdraví, apod.) je nutné absolvovat pravidelné kontroly. Vždy rozebereme vaši stávající hmotnost (budete se doma jednou týdně vážit a přeměřovat obvod pasu; řeknu Vám kdy a za jakých podmínek se vážit a přeměřovat),  rozebereme úspěšnost dosahování cíle a probereme další postupy.

O kontroly se neošizujte. Výživový plán je jen základ, teprve na kontrolách se ukáže, zda je v souladu s Vaším tělem. Postupně se vyjeví, jaký jste metabolický typ, nebo třeba zda můžeme počítat s úpravami plánu dle krevních skupin. Jsem studentem tradiční čínské medicíny, tedy se můžete na kontrolách dozvědět mnohé z této oblasti a velmi tak prospět svému zdraví!

První kontroly by měly probíhat častěji (1/14 dní). Důvodem je podpora Vašeho cíle a časté chyby klientů ve stravování dle předloženého výživového plánu. Lidé se učí s plánem pracovat tak, aby bylo cíle dosaženo co nejefektivněji.

Jakmile vše funguje, jak má, lze kontroly omezit. V tu chvíli už se klient postupně seznamuje s dalšími informacemi:

 • Poradím Vám, jak si vybrat mezi oleji a tuky. Kterým z nich dávat přednost a proč.
 • Poradím Vám, jak snížit obsah soli ve stravě, aniž by to Vaše chuťové buňky poznaly.

 • Řeknu Vám, jaký vliv má na metabolismus a regeneraci stres a co to stres je.

 • Naučíte se, na co si dát při výběru potravin pozor a co zohledňovat.

 • Budeme se bavit o glykemickém indexu a náloži potravin.

 • Poradím Vám s fyzickou aktivitou.

 • A je tu samozřejmě celá řada dalších témat.